FASHION WORKSHOPS

WORKSHOP HEINEKEN/TYVEK

4. – 5. 10. VŠVU
Workshop je určený pre študentov VŠVU a z UTB Zlín, kde pod vedením Prof. Júlie Sabovej akad. mal., pracujú na návrhoch a výrobe exkluzívnej kolekcie, ktorá bude predstavená na SFW Opening party.

KAMILA BOUDOVÁ – KEY VAULT

8. – 9. 10. VŠVU
Unikátný a vysoko odborný program workshopu pre študentov módy a marketingu/komunikácie/žurnalistiky vedie Kamila Boudová, profesionálka so skúsenosťami zo strategického marketingu v štyroch krajinách Európy a s titulom MBA Fashion Business z Paríža a Šhanghaja.

DIY WORKSHOP

10. – 12. 10. ŠAFKO – ZOOT
České a slovenské blogerky/umelkyne predstavujú stylingy s doplnkami a radia ako ich vyrobiť.

POTLAČ BÁSNIČIEK NA RETRO KAPESNÍKY

10. – 11. 10. ŠAFKO – FRL
Vyskúšajte si ako sa pracuje so sieťotlačou a vytvorte si vlasné retro kapesníčky s básnami Šimona Ondruša z jeho novej knihy básní Slovník cudzích slov.


FASHION CONTESTS

FOTOSÚŤAŽ O NAJ OUTFIT

8. – 11. 10. ŠAFKO – ZOOT
Príď sa odfotiť do Výdajne radosti ZOOT a ukáž svoj outfit porote zloženej zo stylistov. Víťaz získa poukaz so 100 € na nákup v ZOOT.cz.

SÚŤAŽ O NAJLEPŠÍ OUTFIT S BICYKLOM

8. – 12. 10. ŠAFKO – SLOWATCH
Predveď svoj styling s bicyklom a najlepších odmeníme zaujímavou cenou.

FASHION SHOPPING

8. – 11. 10. STARÉ MESTO
Vo vybraných obchodoch s módou môžte vo výkladoch obdivovať inštalácie našich najlepších stylistov v znamení 10 módnych prikázaní. Počas tejto akcie sa môžte zapojiť do súťaže o auto Renault Captur. Súťažné kartičky treba odovzdať do 12. 10. v BERLINKE.

 

TOP DIVA STYLING

10. – 12. 10. BERLINKA
Nastylujte sa v Berlinke a nechajte sa odfotiť našim fotografom. Súťažné stylingy budú zaradené do hodnotenia na webe diva.sk a najlepší outfit získa atraktívnu cenu vo forme modelu od dizajnéra z SFW.

SÚŤAŽ S RÁDIOM EXPRES

4. – 12. 10. ONLINE NA WWW.EXPRES.SK
Sledujte web radia Expres, vytvorte svoj vlastný styling, pošlite ho do rádia a môžte vyhrať jedinečný model najobľúbenejšieho slovenského návrhára zo SFW. Viac na webe radia Expres.


FASHION EVENTS

URBAN FASHION SHOWROOMS OPENING

8. 10. ŠAFKO 19:00
Príď sa zabaviť na otvorenie Urban Fashion Showrooms, kde okrem otvorenia nového pop-up bazáru Móda pomáha v kontajneri Kapsula., predstaví KDRK svoj dočasný hair salón a zažijete aj jedninečnú Hair Show Kevin.Murphy. Všetko s hudobným doprovodom Dj-ov a dobrej muziky.

LADIESWEAR SHOWROOM OPENING

10. 10. BERLINKA 19:00
Hlavný bod programu Slovak Fashion Week začína práve tu. Kolekcie slovenských a lokálnych návrhárov, stylingové shows, prezentácie, prednášky… Počas otvorenia zažijete:

- Fashion performance Petry Kubíkovej – La Garconne’21

- rozhovor s Jakubom Klimom

- prednášku Violy Fetisovej – Móda ako postoj

a všetky vystavené kolekcie si môžte kúpiť priamo na mieste vrámci Late Night Shopping . To všetko v doprovode dobrej muziky a uvoľnenej atmosféry.
Vstup: 7 € (predaj na mieste)

CHLAPÍCKY TÝŽDEŇ

8. – 12. 10. ŠAFKO – BUFFET CLOTHING
Čisto chlapícka záležitosť: iba pánska móda, barberské kreslo Tony&Guy, pánska kozmetika, doplnky…

POP-UP BAZÁR – MÓDA POMÁHA

9. – 12. 10. ŠAFKO – KAPSULA.
Vieme, že ženy sú multitaskingové. Jednou rukou riadia firmy, zachraňujú životy, maľujú obrazy, prezentujú stratégie, vychovávajú deti, tvoria svoj svet. A druhou rukou vyberú zo svojho šatníka, šperkovnice, poličky kúsky,
ktoré darujú do pop-up MÓDA POMÁHA. Výťažok z predaja z druhej ruky ide na vybrané príbehy neziskovej  organizácie dakujeme.sme.sk.

 

STYLING ON SITE

10. – 12. 10. ŠAFKO – KDRK
Vlasový stylisti predvedú instantý hairstyle pre každého. Zastavte sa!
ROZHOVOR O VÝSTAVE S EMILA PELECH
12. 10. BERLINKA 11:00
Emilia porozpráva o svojej inšpirácii pre fotovýstavu Document a ako vidí slovenskú módu ako Angličanka so slovenským pôvodom.


FASHION EDUCATION

KAMILA BOUDOVÁ – MÓDA JE BIZNIS

10. 10. BERLINKA 17:00
Čo pre vás znamená móda z vášho pohľadu? Len vás baví, alebo sa ňou chcete živiť? Móda je výzva namä pre mladých profesionálov, ktorí musia poznať špecifické prostredie, v ktorom chcú pôsobiť. Kamila Boudová priblíži problematiku módneho biznisu podloženú svojimi skúsenosťami z medzinárodných trhov v oblasti módy.

KAMILA BOUDOVÁ – 2 ĽADOVCE/PRINCÍPY UDRŽATEĽNEJ MÓDY

11. 10. BERLINKA 11:00
Kto môže za to, že módny priemyseľ je druhý “najšpinavjší” na svete? Kamila Boudová vo svojej prednáške pôjde až do hĺbky problémov a načrtne víziu lepšej budúcnosti, ku ktorej môže prispieť každý z nás. Okrem iného Kamila predstaví aj medzinárodnú kampaň Fashion Revolution, ktorej robí pre Čechy a Slovensko koordinátorku.

KATARÍNA KRAL – LOCAL ICONS

11. 10. BERLINKA 14:00
Katarína Kral predstaví projekt LOCAL ICONS, ktorého esenciou je podpora a rozvoj lokálného módneho priemyslu a jeho interakcie so sučasným designom. Dozvieme sa viac o príbehoch spojených s domácou priemyselnou
históriou a záujmom o budovanie a rozvoj domácej značky.

ZUZANA ŠIDLÍKOVÁ – KAM SA STRATIL DIZAJNÉR?

12. 10. BERLINKA 14:00
Aká bola móda pred rokom 1989? Poznáme dnes produkciu domácich podnikov a mená dizajnérov? Materiál získaný počas základného výskumu zo súkromných, archívnych a múzejných zbierok predstaví fungovanie a procesy domáceho odevného priemyslu, môže pomôcť hľadať odpovede, vyvracia predsudky a umožňuje porozumieť  súvislostiam.


 

FASHION SHOWS

MONIKA VONTSZEMÜOVA – MYSIZE STYLING

11. 10. BERLINKA 15:00
Štýlový styling pre naozajstné ženy. Veľkosti pod 40 nečakajte a zístíte, že skutočne ženské tvary sú sexy aj vďaka správnym typom od profesionálov. Na show uvidíte aj makaronky od Lulu’s Bakery!

LUBITSA JAKUŠOVÁ – EKONÓMIA V ŠATNÍKU

11. 10. BERLINKA 16:00
Čo dokáže 1 dizajnérsky kúsok v šatníku skutočných ľudí?

MARIÁN HORNYAK – AKO NOSIŤ ŠPERK S NÁZOROM

11. 10. BERLINKA 19:00
Marián Hornyak ako stylista a tvorca šperkov predvedie, čo dokáže v stylingu šperk a ako ho nosiť na rôzne príležitosti.

ALEX LINDOV – STYLING

12. 10. BERLINKA 15:00
Diskusia troch ľudí prezentujúcich módu širokej verejnosti. Konverzácia medzi návrharom, ktorý vytvára produkt (hodnotu), stylistom, ktorý pretransformuje produkt do svojej vízie a medzi modelom, ktorý výsledok spolupráce na záver odprezentuje.

BARBARA YURKOVIČ – CREATIVE FASHION STYLING

12. BERLINKA 16:00
Barbora Yurkovič predvedie, ako umelecný styling zo stránok módnych magazínov preniesť do bežného života. S hosťom, návrhárkou Zlaticou Hujbertovou, ukážu ako inšpiráciu preniesť z bežného života do dizajnérskej tvorby a na stránky časopisov.


FASHION PARTIES

SFW OPENING PARTY

7. 10. NU SPIRIT CLUB 20:00
Oficiálne otvorenie SWF s bohatým módnym programom. Predstavia sa Zlatica Hujbertová so svojou kolekciou The Venom, študentská kolekcia vytvorená exkluzívne pre SFW, ktorú spracovali vrámci workshopu HEINEKEN/TYVEK. Počas večera vás pobaví Michael Szatmary, Ivo Ladižinský, Jaro Szabó so svojou StandUp Comedy o móde.
Do rytmu vám zahrá skupina BLOOM s charizmatickou speváčkou Barborou Drahovskou a DJ RNGO.
Vstup: 9 € (predaj na mieste), Dress Code: Chic

SFW VIP PARTY

9. 10. RVS STUDENÉ 16:00 – 22:00
V spolupráci s partnerom SFW, automobilovou značkou RENAULT a podujatím Dámska jazda, organizujeme exkluzívnu SFW VIP Party. Programom sú 3 módne prehliadky: Petra Kubíková ako Best Fashion Graduate 2013,
Fashion Map Selection (CZ) a Wonderlab (HU). Viola Fetisová predstaví program FashionCoach.
Vstup: len na pozvánky

SFW AFTERPARTIES

8., 9., 11. 10. NU SPIRIT BAR vždy od 22:00
Počas SFW sa môžte každý večer okrem piatka prísť zabaviť, porozprávať s organizátormi a vystavujúcimi v uvoľnenej atmosfére do Nu Spirit Baru.

SFW CLOSING CEREMONY

Záver SFW bude patriť vyhodnoteniu podujatia, udeleniu cien za súťaže a poďakovaniu sa všetkým, ktorí postavili SFW na nohy.


FASHION FOOD

8. – 12. 10. U KUBISTU

5 slovenských jedál obohatených o nový rozmer.

8. – 12. 10. KONTAKT

Spoznajte fashion metropoly prostredníctvom jedál pripravených priamo pred vami.